Annapolis Area summer league starts Wednesday


ANNAPOLIS AREA CHRISTIAN SUMMER LEAGUE

Where: Annapolis Area Christian School

Participating teams – Annapolis, Annapolis Area Christian School, Archbishop Spalding, Arundel Christian, Broadneck, Chapelgate Christian Academy, Glenelg, Indian Creek School, Leonardtown, Severn School, South River, St. Mary’s

Schedule

Wednesday June 12

Annapolis Area Christian vs. Leonardtown, 6 p.m.

Indian Creek vs. Broadneck, 6 p.m.

Annapolis Area Christian vs. Broadneck, 7 p.m.

Indian Creek vs. Leonardtown, 7 p.m.

Glenelg vs. Spalding, 8 p.m.

Annapolis vs. St. Mary’s, 8 p.m.

Glenelg vs. St. Mary’s, 9 p.m.

Spalding vs. Annapolis, 9 p.m.

Wednesday June 13

Arundel Christian vs. Chapelgate Christian, 8 p.m.

Severn vs. South River, 8 p.m.

Arundel Christian vs. Severn, 9 p.m.

Chapelgate Christian vs. South River, 9 p.m.

Monday June 17

Broadneck vs. Glenelg, 6 p.m.

Leonardtown vs. Annapolis, 6 p.m.

Broadneck vs. Annapolis, 7 p.m.

Leonardtown vs. Glenelg, 7 p.m.

Arundel Christian vs. Spalding, 8 p.m.

Severn vs. St. Mary’s, 8 p.m.

Arundel Christian vs. St. Mary’s, 9 p.m.

Spalding vs. Severn, 9 .m.

Tuesday June 18

Annapolis Area Christian vs. Arundel Christian, 6 p.m.

Indian Creek vs. Severn, 6 p.m.

Annapolis Area Christian vs. Severn, 7 p.m.

Indian Creek vs. Arundel Christian, 7 p.m.

Leonardtown vs. Spalding, 8 p.m.

Broadneck vs. St. Mary’s, 8 p.m.

Broadneck vs. Spalding, 9 p.m.

Leonardtown vs. St. Mary’s, 9 p.m.

Wednesday June 19

Indian Creek vs. Annapolis, 6 p.m.

Annapolis Area Christian vs. Glenelg, 6 p.m.

Indian Creek vs. Glenelg, 7 p.m.

Annapolis Area Christian vs. Annapolis, 7 p.m.

Leonardtown vs. South River, 8 p.m.

Broadneck vs. South River, 9 p.m.

Note: Broadneck (8 p.m.) and Leonardtown (9 p.m.) are scheduled to play; opponent to be announced

Thursday June 20

Spalding vs. South River, 8 p.m.

St. Mary’s vs. South River, 9 p.m.

Note: St. Mary’s (8 p.m.) and Spalding (9 p.m.) are scheduled to play; opponent to be announced

Monday June 24

South River vs. Annapolis, 6 p.m.

South River vs. Glenelg, 7 p.m.

Annapolis Area Christian vs. St. Mary’s, 8 p.m.

Indian Creek vs. Spalding, 8 p.m.

Indian Creek vs. Annapolis Area Christian, 9 p.m.

St. Mary’s vs. Spalding, 9 p.m.

Note: Glenelg (6 p.m.) and Annapolis (7 p.m.) are scheduled to play; opponent to be announced

Tuesday June 25

Arundel Christian vs. Leonardtown, 8 p.m.

Severn vs Broadneck, 8 p.m.

Arundel Christian vs. Broadneck, 9 p.m.

Severn vs. Leonardtown, 9 p.m.

Wednesday June 26

Annapolis vs. Arundel Christian, 6 p.m.

Glenelg vs. Severn, 6 p.m.

Annapolis vs. Severn, 7 p.m.

Glenelg vs. Arundel Christian, 7 p.m.

Indian Creek vs. South River, 8 p.m.

Annapolis Area Christian vs. St. Mary’s, 8 p.m.

Indian Creek vs. St. Mary’s, 9 p.m.

Annapolis Area Christian vs. South River, 9 p.m.

Thursday June 27 & Monday July 1

Playoffs

Tuesday July 2

Semifinals & Championship