Two Top 10 matches on tap as MIAA A play highlights week two of football regular season; Franklin out for major upset against No. 1 St. Frances


FRIDAY

TOP 20
No. 10 Dunbar (1-0) at City College (1-0), 3:45 p.m.
Poly (1-0) at No. 8 Mervo (0-0), 6 p.m.
No. 11 Milford Mill Academy (0-1) at Hereford (1-0), 6:30 p.m.
No. 12 Old Mill (1-0) at Fort Hill (1-0), 6:30 p.m.
No. 16 Arundel (1-0) at Smyrna-DE (0-1), 6:30 p.m.
No. 20 South Carroll (1-0) at Northeast (0-1), 6:30 p.m.
South River (1-0) at No. 7 Broadneck (0-1), 6:30 p.m.
Edgewood (0-1) at No. 19 Elkton (1-0), 7 p.m.
No. 9 St. Vincent Pallotti (2-0) at No. 2 Archbishop Spalding (2-0), 7 p.m.
No. 15 Glenelg (1-0) at Atholton (1-0), 7 p.m.
No. 18 River Hill (0-1) at Howard (1-0), 7 p.m.
Reservoir (1-0) at No. 17 Long Reach (1-0), 7 p.m.
St. Paul’s School (1-0) vs. No. 14 St. Mary’s (1-0) at Pascal Field, 7 p.m.
ANNE ARUNDEL COUNTY
Crofton (0-1) at Severna Park (1-0), 6:30 p.m.
Glen Burnie (1-0) at Annapolis (1-0), 6:30 p.m.
BALTIMORE CITY
Carver Vo-Tech (0-0) vs. Digital Harbor (0-1) at Banner Park, 3:45 p.m.
Forest Park (0-1) at Lake Clifton (0-1), 3:45 p.m.
Patterson (0-0) at Edmondson (1-0), 3:45 p.m.
Reginald Lewis (0-1) at Douglass (0-0), 3:45 p.m.
BALTIMORE COUNTY
Owings Mills (1-0) at Randallstown (0-1), 4 p.m.
Patapsco (1-0) at Lansdowne (0-1), 6 p.m.
Sparrows Point (0-1) vs. Western Tech (0-1) at CCBC-Catonsville, 6 p.m.
Chesapeake-Baltimore County (0-0) at Pikesville (0-1), 6:30 p.m.
Dulaney (0-1) at Catonsville (1-0), 6:30 p.m.
Kenwood (0-1) at Woodlawn (0-1), 6:30 p.m.
Towson (0-1) at Perry Hall (1-0), 6:30 p.m.
Loch Raven (0-1) vs. Eastern Tech (0-1) at CCBC-Essex, 7 p.m.
HOWARD COUNTY
Centennial (0-1) at Hammond (0-1), 7 p.m.
Marriotts Ridge (0-1) at Mount Hebron (0-1), 7 p.m.
Wilde Lake (0-1) at Oakland Mills (1-0), 7 p.m.
MIAA 
John Carroll School (0-2) at Concordia Prep (1-0), 4 p.m.
UCBAC
Bohemia Manor (1-0) at Patterson Mill (0-1), 7 p.m.
C. Milton Wright (1-0) at North Harford (1-0), 7 p.m.
Fallston (1-0) at North East (0-1), 7 p.m.
Harford Tech (1-0) at Aberdeen (1-0), 7 p.m.
Havre de Grace (1-0) at Rising Sun (0-1), 7 p.m.
Perryville (1-0) at Joppatowne (1-0), 7 p.m.
NON-LEAGUE
St. Andrew’s School-DE (0-0) at Severn School (0-1), 4:30 p.m.
Bel Air (0-1) at Century (0-1), 6 p.m.
Manchester Valley (1-0) at North Hagerstown (1-0), 6 p.m.
Francis Scott Key (1-0) at Southern (0-1), 6:30 p.m.
Chesapeake-Anne Arundel (1-0) at Winters Mill (0-1), 7 p.m.
Linganore (1-0) at Westminster (0-1), 7 p.m.
Maryland School for the Deaf (1-0) vs. St. John’s Catholic Prep (0-1) at McCurdy Field, 6:30 p.m.
North County (0-1) at Milford-DE (1-0), 6:30 p.m.
Meade (0-1) at Middletown (1-0) , 7 p.m.
Our Lady of Mount Carmel (0-1) at Clear Spring (0-1), 7 p.m.

SATURDAY

TOP 20
Gilman School (1-0) at No. 4 Mount St. Joseph (1-1), 1 p.m.
No. 3 McDonogh School (0-1) at No. 6 Calvert Hall College (1-0), 1 p.m.
No. 13 Dundalk (1-0) at Parkville (1-0), 1 p.m.
No. 5 Franklin (1-0) vs. No. 1 St. Frances Academy (0-1) at Morgan State University, 4 p.m.
BALTIMORE COUNTY
Overlea (1-0) at New Town (1-0), 12 p.m.
NON-LEAGUE
Archbishop Curley (0-1) at Bishop O’Connell-VA (0-1), 12 p.m.
St. Michael the Archangel-VA (2-0) at Annapolis Area Christian School (0-1), 1 p.m.