The coaches of the UCBAC Baseball Organization held its 4th annual senior all-star event at Harford Community College, Tuesday night, and it was a successful night for the North squad as it came away with a 7-1 win over the South.

Fallston’s Bryce Logan went 2-for-2, including a double and had four RBI’s to lead the winners.  Logan, Nick Gregson of Elkton, C. Milton Wright’s Cam Outtan and Jake Sheesley of Patterson Mill all threw for the North Team.

Rising Sun’s Casey Baker of the South team led the game off with a hit and scored his team’s only run.

“It’s a great evening to celebrate the accomplishments of UCBAC Baseball,” said Patterson Mill coach Matt Roseland.  “The kids showed well on the field along with a great crowd of supporting coaches, parents and friends.  I think I speak for all the coaches when I say we are proud of the product that the UCBAC provides on the baseball field year in and year out and this group of seniors was another example of that this evening.”

In addition, the UCBAC has also announced its All-Division teams.

2017 All-Division Teams

Chesapeake 1st-Team

Position

1st Team

Grade

School

Infield

Jordan Thomas

12

C.M.W

Infield

Zach Walter

12

C.M.W.

Infield

Casey Baker

12

Rising Sun

Infield

Mike Yetter

12

Bel Air

Infield

Noah Hagenston

12

Fallston

Infield

Austin Koehn

11

Patterson Mill

Outfield

Max Elliott

11

Patterson Mill

Outfield

Blake Loewe

12

Fallston

Outfield

Steve Spencer

11

Patterson Mill

Pitcher

Zach Radcliffe

12

Bel Air

Pitcher

Corey Poulson

11

C.M.W.

D.H.

Bryce Logan

12

Fallston

 

Chesapeake 2nd-Team

2nd Team

Grade

School

Jordan Wax

12

North Harford

Everett Cox

11

Fallston

Nick Gregson

12

Elkton

Cole Slembecker

12

Bel Air

Kyle Hoover

12

Fallston

Eric Raley

12

Patterson Mill

Andrew Lechner

11

North Harford

Thomas Kragh

11

Patterson Mill

Jacob Spurlock

10

C.M.W.

Jake Sheesley

12

Patterson Mill

Phil Lyons

11

Rising Sun

Bobby Duffy

9

North Harford

 

Susquehanna 1st-Team

Position

1st Team

Grade

School

Infield

Christian Melendez

12

Aberdeen

Infield

Blake Godwin

12

Harford Tech

Infield

Colt Price

11

North East

Infield

Josh Heath

11

Bo Manor

Infield

Gage Walklett

12

Bo Manor

Infield

Cameron Blakenship

11

North East

Outfield

Bryan Bell

12

Bo Manor

Outfield

Jarrett Schneider

12

Harford Tech

Outfield

Jarod Baker

12

Havre De Grace

Pitcher

Will Lorman

12

Bo Manor

Pitcher

Eric Steele

11

North East

D.H.

Parker Norcross

11

Harford Tech

 

Susquehanna 2nd-Team

2nd Team

Grade

School

Payton Hoskins

11

North East

Chase Hollister

11

North East

Nate Jones

11

Aberdeen

Tyler Robinson

12

North East

Zack Strong

12

Perryville

Kyle Miller

10

North East

Julio Sanchez

9

Harford Tech

Pat O’Brien

10

North East

Matt O’Neil

10

Perryville

Drew Knoble

12

Edgewood

Nathan Reed

9

Harford Tech

Michael Newsome

10

Perryville